Raziščite svoj načrt

Bu PHP ve MySQL kombinasyonu, dinamik, veritabanına dayalı web tasarımına en uygun yaklaşımdır ve öğrenmesi daha zor olan diğer bazı entegre çerçevelerden gelen zorluklar karşısında kendi başına kalır. Açık kaynak lisansı nedeniyle uygulanması ücretsizdir ve bu nedenle web geliştirme için son derece popüler bir seçenektir .

Bir Unix/Linux veya hatta bir Windows platformundaki herhangi bir geliştiricinin bu teknolojilerde ustalaşması gerekecektir. JavaScript, React, CSS ve HTML5’in ortak teknolojileriyle birleştiğinde, Facebook, Twitter ve Gmail gibi endüstri standartlarının seviyesinde web siteleri oluşturabileceksiniz.

Bu Kurs Kimin İçin?

Bu kurs, etkili ve dinamik web siteleri oluşturmayı öğrenmek isteyenler içindir. Bu, statik web siteleri veya WordPress gibi bir CMS oluşturma konusunda uzman olan, ancak becerilerini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen web yöneticileri veya grafik tasarımcıları ile lise ve üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve kendi kendini yetiştirmek isteyen kişiler içindir.

Aslında, duyarlı web tasarımının temellerini öğrenmeye hazır olan herkes, PHP, MySQL, JavaScript, CSS ve HTML5’in temel teknolojilerinde kapsamlı bir temel edinecek ve kitaplığının temellerini öğrenecek.

Bu Kursun Yaptığı Varsayımlar

Bu kurs, temel bir HTML bilgisine sahip olduğunuzu ve en azından basit, statik bir web sitesi oluşturabileceğinizi varsayar, ancak önceden PHP, MySQL, JavaScript, CSS veya HTML5 bilgisine sahip olduğunuzu varsaymaz. Temel HTML bilgisine sahip değilseniz bile kursa başlamaktan çekinmeyin. Sadece ilk etapta biraz daha çaba sarfetmeniz gerekecek.

Bu Kursun Organizasyonu

Bu kurstaki bölümler belirli bir sırayla yazılmıştır, önce kapsadığı tüm temel teknolojiler tanıtılır ve ardından örnekler üzerinde çalışmaya hazır olmanız için bir web geliştirme sunucusundaki kurulumlarında size yol gösterilir.

İlk bölümde, sözdizimi, diziler, işlevler ve nesne yönelimli programlamanın temellerini kapsayan PHP programlama dilinde bir temel edineceksiniz.

Ardından, PHP ile MySQL veritabanlarının nasıl yapılandırıldığından karmaşık sorguların nasıl oluşturulacağına kadar her şeyi öğreneceğiniz MySQL veritabanı sistemine giriş yapacaksınız.

Bundan sonra formları ve diğer HTML özelliklerini entegre ederek kendi dinamik web sayfalarınızı oluşturmaya başlamak için PHP ve MySQL’i nasıl birleştirebileceğinizi öğreneceksiniz. Ardından çeşitli faydalı işlevleri ve çerezlerin ve oturumların nasıl yönetileceğini ve ayrıca yüksek düzeyde güvenliğin nasıl sağlanacağını öğrenerek PHP ve MySQL geliştirmenin temel pratik yönlerine ineceksiniz.

Sonraki birkaç bölümde basit işlevler ve olay işlemeden Belge Nesne Modeline (DOM= Document Object Model) erişim, tarayıcı içi doğrulama ve hata işlemeye kadar JavaScript’te kapsamlı bir temel edineceksiniz. Ayrıca JavaScript için popüler React kitaplığını kullanma konusunda kapsamlı bir başlangıç ​​bilgisi de edineceksiniz.

Bu temel teknolojilerin üçünü de anlayarak, sahne arkası Ajax aramalarını nasıl yapacağınızı ve web sitelerinizi son derece dinamik ortamlara nasıl dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz.

Ardından, React kitaplıklarının geliştirme işinizi nasıl çok daha kolay hale getirebileceğini keşfetmeden önce, web sayfalarınızı biçimlendirmek ve düzenlemek için CSS kullanma hakkında her şeyi öğrenerek iki bölüm geçireceksiniz. Ardından coğrafi konum, ses, video ve tuval (Canvas) dahil olmak üzere HTML5’te yerleşik olarak bulunan etkileşimli özelliklerin son bölümüne geçeceksiniz. Bundan sonra öğrendiğiniz her şeyi, birlikte tamamen işlevsel bir sosyal ağ web sitesini oluşturan eksiksiz bir program setinde bir araya getireceksiniz.

Bu arada tespit edilmesi zor programlama hatalarını bulup çözmenize yardımcı olabilecek iyi programlama uygulamaları ve ipuçları hakkında birçok tavsiye bulacaksınız. Ayrıca anlatılan konular hakkında daha fazla ayrıntı içeren web sitelerine birçok bağlantılar bulacaksınız.