YouTube, Video Dislike Sayılarını Özel Hale Getiriyor

Platform, beğenmeme saldırılarını ve bunların içerik oluşturucular üzerindeki etkisini azaltmayı amaçlıyor.

YouTube, Çarşamba günü kademeli olarak kullanıma sunulmaya başlayan yeni bir güncelleme ile platform genelinde video dislike sayılarını özel hale getirdi.

YouTube’a göre bu, saygılı bir ortam yaratma ve tacizi engelleme çabasının bir parçası. İçerik oluşturucular, videolarının nasıl performans gösterdiğini anlamak için YouTube Studio’nun analizlerinde ve diğer metriklerinde beğenmeme sayısını bulmaya devam edebilir.

Bu yılın Mart ayında YouTube , beğenmeme düğmesini kaldırmanın içerik oluşturucuları tacizden daha iyi koruyup korumayacağını görmek için deneme yapacağını duyurdu . Platform, araştırma ekiplerinin, insan gruplarının koordineli bir saldırının parçası olarak içerik oluşturucuları hedeflemek için beğenmeme düğmesini kötüye kullanacağını keşfettiğini iddia ediyor.

Deney sırasında YouTube, video dislike sayısının özel hale getirilmesiyle koordineli saldırıların sayısının önemli ölçüde azaldığını keşfetti. Dislike düğmesi, insanların kullanması için hala orada olacak ve platformun algoritması, bir kişinin önerdiği videolarda ince ayar yapmak için bu geri bildirimi kullanacak; sadece görünen numara kayboluyor.

Youtube Video Dislike

YouTube, deneme aşamasında karşılaştığı yaygın soruları ele almak için de zaman ayırdı. İnsanlara videonun değerli olduğunu nasıl anlayacakları sorulduğunda YouTube, video dislike sayısının görüntülemeyi çok az etkilediğini ve insanların yine de izleyeceğini belirtiyor.

Platform ayrıca, değişikliğin, 2018’in YouTube Rewind’inin aldığı dislike miktarı üzerindeki kişisel duygular tarafından teşvik edilip edilmediğini de ele aldı. YouTube, değişikliğin platformda güvenliklerini sağlayarak tüm içerik oluşturucuları korumakla ilgili olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Legg att eit svar

Epostadressa di blir ikkje synleg. Påkravde felt er merka *

Back to top button