Microsoft Office 2019 Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarların olmazsa olmaz programlarından biri olan Microsoft Office 2019 programı kurulumdan bir süre sonra “Office ürününüz etkin olmadığından çoğu özellik devre dışı bırakıldı.” şeklinde bir uyarı göstermeye başlar. Bu sorunun üstesinden gelmek için Office 2019 lisans anahtarı satın almalı ya da aşağıda gösterilen şekilde Office 2019 etkinleştirme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Office ürününüz etkin olmadığından çoğu özellik devre dışı bırakıldı.
Office 2019 Etkinleştirme

Bu yazıda önce Office 2019 programını doğrudan Microsoft sunucularından indirmeyi açıklayacağız. Ardından Microsoft Office 2019 etkinleştirme işlemini adım adım anlatacağız. Bu işlemi yaparken Office 2019 activator gibi arka planda çalışarak sistem kaynaklarını tüketen ya da virüs içermesi muhtemel programları kullanmayacak, Microsoft Office 2019 etkinleştirme kodu arayışlarına girmeyeceğiz.

Office 2019 Türkçe İndirin

Aşağıdaki düğmeye tıklayın ve Microsoft Office 2019 kurulum dosyasını indireceğiniz siteye gidin.

Sitede açılır kutuların olduğu bir form bulacaksınız. Bu formu Office 2019 Professional Plus için aşağıdaki şekilde ayarlayın. Ve ardından İndir düğmesine tıklayın. (Farklı bir sürüm için istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.)

Office 2019 Etkinleştirme CMD

İndirdiğiniz img uzantılı dosyayı Power ISO benzeri bir imaj açma programıyla veya 7Zip gibi bir arşiv programıyla klasöre çıkarın. Klasör içindeki Setup isimli kurulum dosyasına çift tıklayın ve kurulumun bitmesini bekleyin.

Kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir Office 2019 programını (Excel, Word, Powerpoint) çalıştırın. Kullanıcı Sözleşmesin kabul edin. Açılan diğer iletişim pencerelerini kapatın. Son olarak açtığınız Office programını kapatın.

Office 2019 Etkinleştirme 1. Yol

Komut İstemi Yöneticisi İle Office 2019 Etkinleştirme

Komut İstemi Yöneticisi’ni yönetici olarak çalıştırın.

Görev Çubuğu’nda yer alan arama kutusuna cmd ya da Komut İstemi yazın ve Komut İstemi Yöneticisi’nin görüntülenmesini sağlayın. Komut İstemi uygulamasının üzerinde sağ fare tuşu ile tıklayın ve açılan menüden Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın.

office 2019 aktivasyon

Karşınıza çıkan Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim penceresinde onay vermek için Evet düğmesine tıklayın.

Windows 10 Kullanıcı Hesabı Denetimi
Windows 10 Kullanıcı Hesabı Denetimi

Office 2019 Yükleme Klasörünü Belirtin

Aşağıdaki kod blogunda verilen kodları sırasıyla kopyalayıp Komut İstemi Yöneticisi penceresine yapıştırın ve  tuşuna basın. Bu kodlardan sadece biri işinize yarayacak diğeri “Sistem belirtilen yolu bulamıyor” şeklinde bir hata verecektir. Office 2019 programının bilgisayarınızda yüklü olduğu konumdan emin değilseniz iki kodu da çalıştırın.

cd /d %ProgramFiles(x86)%\Microsoft Office\Office16

Her iki kodu da ayrı ayrı yapıştırıp  tuşuna bastıktan sonra alacağınız sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Lisans Türünü Dönüştürün

Microsoft Office 2019 yükleme dosyalarını Microsoft’tan edindiyseniz bu adım gereklidir. Office 2019’u bir ISO dosyasından yüklediyseniz bu adımı geçebilirsiniz. Aşağıdaki kodu kopyalayın ve Komut İstemi Yöneticisi penceresine yapıştırın ve  ENTER tuşuna basın.

for /f %x in ('dir /b ..\root\Licenses16\ProPlus2019VL*.xrm-ms') do cscript ospp.vbs /inslic:"..\root\Licenses16\%x"

Bu işlem sonucunda aşağıdaki gibi bir çıktı alacaksınız.

Office 2019 Etkinleştirme Kodu

Aşağıdaki herbir kodu sırasıyla kopyalayın ve Komut İstemi Penceresi‘ne yapıştırdıktan sonra  ENTER tuşuna basın.

cscript ospp.vbs /setprt:1688
cscript ospp.vbs /unpkey:6MWKP >nul
cscript ospp.vbs /inpkey:NMMKJ-6RK4F-KMJVX-8D9MJ-6MWKP
cscript ospp.vbs /sethst:s8.uk.to
cscript ospp.vbs /act

Kodları kopyalayıp ENTER tuşuna her bastığınızda alacağınız çıktılar aşağıdaki gibi olacaktır. En sonunda da “Product activation successfull” mesajını göreceksiniz.

office 2019 etkinleştirme kms

Şimdi Office 2019 etkinleştirme durumunu kontrol etmek için herhangi bir Office 2019 uygulamasını açın. Dosya menüsüne ve ardından Hesap seçeneğini tıklayın.

microsoft office 2019 aktivasyon

1 2Neste side

5 Comments

  1. office 2021 i bu yolla etkinleştirdim. 2021 için yazılan diğer sayfadaki asıl kodlarla olmadı ama bununla oldu. teşekkürler

Legg att eit svar

Epostadressa di blir ikkje synleg. Påkravde felt er merka *

Back to top button