YouTube gerir vídeó sem mislíkar við einka

Platform, beğenmeme saldırılarını ve bunların içerik oluşturucular üzerindeki etkisini azaltmayı amaçlıyor.

YouTube hefur gert fjölda mislíka vídeóa sérstakan á vettvangnum með nýrri uppfærslu sem byrjaði að koma smám saman út á miðvikudaginn.

YouTube’a göre bu, saygılı bir ortam yaratma ve tacizi engelleme çabasının bir parçası. İçerik oluşturucular, videolarının nasıl performans gösterdiğini anlamak için YouTube Studio’nun analizlerinde ve diğer metriklerinde beğenmeme sayısını bulmaya devam edebilir.

Bu yılın Mart ayında YouTube , beğenmeme düğmesini kaldırmanın içerik oluşturucuları tacizden daha iyi koruyup korumayacağını görmek için deneme yapacağını duyurdu . Platform, araştırma ekiplerinin, insan gruplarının koordineli bir saldırının parçası olarak içerik oluşturucuları hedeflemek için beğenmeme düğmesini kötüye kullanacağını keşfettiğini iddia ediyor.

Deney sırasında YouTube, video dislike sayısının özel hale getirilmesiyle koordineli saldırıların sayısının önemli ölçüde azaldığını keşfetti. Dislike düğmesi, insanların kullanması için hala orada olacak ve platformun algoritması, bir kişinin önerdiği videolarda ince ayar yapmak için bu geri bildirimi kullanacak; sadece görünen numara kayboluyor.

Youtube myndband mislíkar

YouTube, deneme aşamasında karşılaştığı yaygın soruları ele almak için de zaman ayırdı. İnsanlara videonun değerli olduğunu nasıl anlayacakları sorulduğunda YouTube, video dislike sayısının görüntülemeyi çok az etkilediğini ve insanların yine de izleyeceğini belirtiyor.

Platform ayrıca, değişikliğin, 2018’in YouTube Rewind’inin aldığı dislike miktarı üzerindeki kişisel duygular tarafından teşvik edilip edilmediğini de ele aldı. YouTube, değişikliğin platformda güvenliklerini sağlayarak tüm içerik oluşturucuları korumakla ilgili olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Skildu eftir svar

Netfang þitt verður ekki birt. Nauðsynlegir reitir eru merktir *

Aftur efst á hnappinn